info@ubfsoft.com
+90 (850) 302-5560
Sakarya Teknokent

FAALİYET ALANLARIMIZ

AR-GE FAALİYETLERİMİZ

Yazılım Donanım Lisanslama, Veri Güvenliği ve Depolama Sunucusu Yazılım Geliştirme Projesi

Sunucu tabanlı yazılımın korunması ihtiyacından dolayı özgün kriptolama algoritmaları geliştirilmiştir. Bu kapsamda sunucu yazılımlarında donanımsal imzalama ve derlenmiş uygulama dosyalarının dışardan imzalanması için araçlar geliştirilmiştir. Veri güvenliği için hem Database hem FileManagement düzeyinde özgün şifreleme algoritmaları kullanılmıştır. Sunucu düzeyli FileManagement işlemlerinde Scalabilty(ölçeklenebilirlik) yetenekleri için depolama sunucu yazılımı geliştirilmiştir. Sunucu taraflı olabilecek tüm koruma alanlarında bütüncül bir şifreleme , imzalama ve dosya güvenliği tamamen özgün araçlar ve algoritmalar geliştirilerek sağlanmıştır. Proje başarıyla tamamlanmıştır.

Balıkesir Teknokent TGB Proje Kodu: 11519_003
Sanayi Bakanlığı STB Kodu: 63051
Sanayi Bakanlığı Bakanlık Onay Kodu: 2020-3102

Koçluk ve Mentörlük Hizmetleri Yönetim, Yürütme ve E-Ticaret Platformu Geliştirme Projesi

Online karşılıklı olarak koç/mentör ve katılımcı arasında etkin görüntülü iletişimin yanısıra karşılıklı dinamik koçluk araçları üzerinde hotpoint ve grafiksel anlık haberleşme araçlarını üzerinde barındıran projede dinamik görsel materyal oluşturmak için özgün olarak geliştirilen kütüphane sayesinde etkileşimli koçluk araçları kullanılabilmektedir. Proje süresince hem haberleşme hemde etkileşim ekranlarında en son trend Web ve Sunucu tabanlıgeliştirme araçları ile özgün algortimalar kullanılmıştır. Proje geliştirme süreci devam etmekte olup, Balıkesir Teknoloji Geliştirme bölgesinde çalışmalarımız devam etmekteyiz.

Balıkesir Teknokent TGB Proje Kodu: 11519_001
Sanayi Bakanlığı STB Kodu: 63048
Sanayi Bakanlığı Bakanlık Onay Kodu: 2021-5153

İnteraktif Görüntülü İletişim Sunucu/İstemci Yazılımları Projesi

İnteraktif Görüntüli iletişim projesi sunucu ve istemci yazılımları ile iki ana unsur olarak geliştrirlmesi sağlanmıştır. Sunucu tabanlı yazılım geliştirme hedefinde ölçeklenebilirlik(scalability) mimaride çalışabilen sunucu yazılımlarından oluşmaktadır. Veri güvenliği ve performans tabanlı özgün algoritmalara sahip olarak ölçeklenebilir ve özgünleştirilebilir sunucu mimarisi üzerinde Multi Platform çalışabilen masaüstü yazılımları ile güvenli ve özgün altyapıların ortaya çıkması ve burdaki know-how ile kurumsal düzeyde sürdürülebilir bilgi birikimine erişilmiştir. Projenin bütün hedefleri gerçekleştirilerek başarıyla tamamlanmıştır.

Kosgeb Kare Kodu: 47QPW
Sakarya Teknokent TGB Proje Kodu: ST252-001
Sanayi Bakanlığı STB Kodu: 073021
Sanayi Bakanlığı Bakanlık Onay Kodu: 2023-9255

PHP Kaynak Kodu Şifreleme Yazılımının Geliştirilmesi Projesi

Yazılım sektöründe yaygın olarak kullanılan web uygulamaları geliştirme dili olan PHP yazılım dilinin kaynak dosyalarının açık kaynak olması. Ve bu sebep ile dağıtılmasında ve yayınlanmasında kaynak dosyalarının şifreli olarak çalışmasının sağlanması gereği geliştiriciler tarafından bilinmektedir. Global ölçekte önemli bir pazar değerine ulaşacağını düşündüğümüz PHP Kaynak Kodu Şifreleme Yazılımının Geliştirilmesi Projesi ile bu ihtiyacı karşılamayı hedeflemekteyiz. Projenin geliştirme süreci aktif bir şekilde devam etmektedir.

Sakarya Teknokent TGB Proje Kodu: ST252-003
Sanayi Bakanlığı STB Kodu: 092855

İletişime Geçelim